DARICA KAYMAKAMIMIZ SAYIN ÖMER KARAMAN VE EŞİ SAYIN ZEYNEP KARAMAN’IN KATKILARI İLE DÜZENLENEN,  VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AKSOY’UN EŞİ SAYIN HÜLYA AKSOY’UN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE BAŞLATILAN VE  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN "KOCAELİ KADIN SAĞLIĞI EĞİTİM PROJESİ"   DARICA FARABİ DEVLET HASTANESİ TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI.
 PROGRAMA;, DARICA BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ KARABACAK’IN EŞİ TESLİME KARABACAK, İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ŞENOL ERGÜNEY, HALK SAĞLIĞI BAŞKANI DR. FARUK DEMİRHAN, ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ BAŞKANI DR. ARZU AŞI, İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. İLHAN KADIOĞLU, DARICA FARABİ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİM V. NİHAT ÜSTÜNER, SİYASİ PARTİ İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLARI, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ KADIN TEMSİLCİLERİ VE ÇOK SAYIDA KADIN DAVETLİ KATILDI.
SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASIYLA BAŞLAYAN PROGRAMDA; İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ŞENOL ERGÜNEY VE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ÖMER KARAMAN’IN KONUŞMASINDA TOPLUMDA KADINLARA YÖNELİK ŞİDDET KONUSUNA DEĞİNDİ VE KATILIMA YOĞUN İLGİ GÖSTEREN BAYANLARA TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU,  DEVAMINDA SAYIN HÜLYA AKSOY YAPTIĞI KONUŞMALARINDA; “HEPİNİZ PROJEMİZE HOŞ GELDİNİZ. DİĞER GÖREV YAPTIĞIMIZ İLLERDE OLDUĞU GİBİ KOCAELİ’NDE DE KADIN SAĞLIĞI PROJEMİZİ SİZLERLE PAYLAŞMAK ÜZERE BİR ARADAYIZ. PROJEMİZİN KAPSAMINDA KADINLARIMIZ İÇİN EN BÜYÜK TEHDİT OLAN MEME KANSERİ YER ALIYOR. EMİNİM Kİ BURADA DİNLEYECEKLERİNİZİ HEPİNİZ BİLİYORSUNUZ AMA BAZI ŞEYLERİ BİLMEK YETMİYOR. BİZ KADINLAR KENDİMİZİ ÇOK İHMAL EDİYORUZ. ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN ÇOCUKLARIMIZ VE EŞİMİZDİR. BUNLAR ELBETTE OLMASI GEREKEN ŞEYLER AMA KADIN SAĞLIKLI OLACAK Kİ AİLESİYLE EN İYİ ŞEKİLDE İLGİLENEBİLSİN. BURADA DİNLEDİKLERİNİZİ LÜTFEN KENDİNİZDE UYGULAYIN VE ÇEVRENİZLE DE PAYLAŞIN.” DİYEN  SAYIN HÜLYA AKSOY, TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ.
KADINLARIMIZ TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖREN PROGRAM, KATILIMCILARDAN GELEN SORULARIN CEVAPLANDIRILMASI İLE SONA ERDİ.